OPO od Opatije do Veprinca
petak, 01.04.2022.

nedjelja 27. ožujka 2022.
Vodiči: Ivana Eterović i Boris Rumac
Foto: Ivana Eterović
Članovi Planinarskoga društva "Opatija" i prijatelji iskoristili su sunčan i topao proljetni dan za uspon iz Opatije do Veprinca u okviru sad već tradicionalnoga pohoda po Opatijskoj planinarskoj obilaznici.
Pohod svake godine održava krajem ožujka, a ove godine odabrani su Opatija i Veprinac kao njezine prve dvije kontrolne točke. Napravili smo kružnu turu uspinjući se do Veprinca preko zaseoka Kolavići, a spuštajući se preko zaselaka Travičići i Slavići.
Ovogodišnji pohod nije odabran slučajno, nego nosi i simboličku težinu: njime se htjelo ukazati na važnost zadržavanja postojećih komunikacija između Opatije i Veprinca, a čiji je opstanak ugrožen zbog izgradnje punog profila autoceste Tunel Učka - Matulji. Nadamo se ipak da ćemo i u budućnosti moći koristiti stare planinarske i druge putove koji spajaju Opatiju s njezinim zaleđem.